Naše firma

STAVAST s.r.o.

výstavba nízkoenergetických a pasivních rodinných domů - dřevostaveb

Společnost STAVAST s.r.o. byla založena v roce 2002 a od té doby jsme úspěšně realizovali výstavbu a rekonstrukci mnoho rodinných domů na území ČR a v minulých letech i v Německu.

Specializujeme se na výstavbu  klasických, nízkoenergetických a pasivních rodinných domů – dřevostaveb, které navrhujeme s ohledem na potřeby a přání našich zákazníků. Kromě toho provádíme veškeré stavební práce dle přání zákazníka.

Klasické, nízkoenergetické a pasivní rodinné domy realizujeme buď kompletně „na klíč“ nebo v různém stadiu dokončení. Pokud si to zákazník přeje, dodáváme klasické, nízkoenergetické domy i pasivní dřevostavby včetně základové desky a inženýrských přípojek.

Moderní nízkoenergetický dům či pasivní dřevostavba dodávaná naší firmou je celek s dobře navazujícími technologiemi a kvalitním na detailu propracovaném konstrukčním základu.

Pro samotnou realizaci dřevostavby používáme technologii celostěnných sendvičových panelů s dřevěným nosným rámem, která je pro energetické úspory vhodnější. Celostěnné panely pro stavbu rodinných domů jsou vyráběny a na stavbě montované našimi zaměstnanci.

Samozřejmostí je kvalitní tepelná a akustická izolace jednotlivých konstrukcí dřevostavby a to jak nízkoenergetického tak i pasivního domu. Pro splnění přísných kritérií posuzování nízkoenergetických a pasivních domů musí mít celek promyšlený např. systém napojení parozábrany či parobrzdy, musí vykazovat kvalitní vzduchotěsnost, musí mít kvalitní a správně osazená okna a dveře a mnoho dalších konstrukčních detailů typických pro nízkoenergetické nebo pasivní domy – dřevostavby.

Proč zvolit náš systém celostěnných sendvičových panelů pro realizaci dřevostavby?

Dle našich zkušeností se jedná o nejvyšší zaručení kvality použitého materiálu a prováděných prací při realizaci dřevostavby (žádná nepředpokládaná přeháňka, žádné navlhlé konstrukční řezivo k zabudování, žádná „samorealizace“ jednotlivých řemeslníků neohrozí z pohledu kvality průběh realizace dřevostavby).

Promyšlený a vyzkoušený konstrukční systém bez zbytečných stavebních provizórií zcela významně zkracuje rychlost realizace hrubé stavby – tu je možné provést během 2 až 3 dnů.

Dalším znakem celostěnných sendvičových panelů je menší počet konstrukčních spojů a velká variabilita provedení.

A jak je to s návrhem (projektem) nízkoenergetického nebo pasivního rodinného domu - dřevostavby?

Kromě toho, že máme v portfoliu naše vlastní projekty, spolupracujeme také s projekční společností Euroline Bohemia s.r.o. a to již řadu let.

Dále je možné dle Vašich představ o dispozici domu a jeho osazení na pozemku vytvořit vlastní návrh. Pomáháme s jeho tvorbou a spolupracujeme s projektanty, kteří po vzájemné dohodě vypracují projekt potřebný i pro územní a stavební řízení na stavebním úřadě.

V naší společnosti si můžete vybrat z velkého množství návrhů nízkoenergetických rodinných domů nebo pasivních rodinných domů – dřevostaveb v různých provedeních a finálních podobách, které plně uspokojí Vaše očekávání a požadavky na moderní, příjemné a finančně úsporné bydlení.

Od malých domů se 72 m² užitné plochy až po velké domy se 624 m² užitné plochy, od samostatně stojícího rodinného domu přes dvojdům až po řadový dům – to vše pro Vás dokážeme zrealizovat.

Rozhodli jste se pro splnění vašeho snu o novém bydlení prostřednictvím nízkoenergetického rodinného domu? Nebo pasivního domu?

Velmi rádi se staneme vaším průvodcem a vykonavatelem při realizaci tak úžasné záležitosti, kterým sen o novém bydlení bezesporu je!